Hakkında

1971 yılında iki adet dokuma tezgahı ve beş personel ile yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle Bursa'da başlayan üretim hikayesi, bugün 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde yıllık 5.804 ton pamuk ipliği üretimi, 7.500 ton havlu üretimi ve 18.000.000 metre ev tekstili üretimi ile devam eder.

Üretim tesislerinde; ham pamuktan pamuk ipliğine, iplikten dokumaya ve boyahaneden konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılır.

Ham pamuğun seçiminden başlayan kalite süreci, üretimin her aşamasında proses kontrolü ve nihai üründeki kalite kontrolü ile sonuçlanır. Özdilek etiketi taşıyan tüm havlu - bornozlarda Özdilek tesislerinde üretilen iplik kullanılır.

Tamamen modern teknoloji ve otomasyon ile entegre tesislerde gerçekleştirdiği üretim kapasitesi ve kalitesiyle havlu - bornoz üretiminde dünyada ilk 6 içinde, Avrupa'da ise 1. sırada yer alır. Şirket vizyonu ve kalite anlayışı gereği, teknolojideki gelişmelere yıllık periyotlarla yatırım yapan Özdilek, dünyanın kaliteli havlu - bornoz üreten firmalarından biridir.

Özdilek; ABD, Almanya, Rusya, Kıbrıs, Arnavutluk, Karadağ, Kosova, Gürcistan, Azerbaycan, Kuzey Makedonya, Irak, Bulgaristan, Romanya, Kazakistan ve Somali olmak üzere 20'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla 25 milyon Amerikan doları ülkemize döviz kazandırmaktadır.

Sertifikalarımız